Duyurular
Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,6069   18,6404
EURO 19,4073   19,4423
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
15. PEDİATRİK BASİC (TEMEL) BOBATH KURSU İstanbul


15. PEDİATRİK BASİC (TEMEL) BOBATH KURSU İstanbul, 2023

 

15. PEDİATRİK BASİC (TEMEL) BOBATH KURSU, 2023 yılında İstanbul'da gerçekleşecektir.

 

ÖN BAŞVURU için;
Ad-Soyad, Başvurulan kurs adı, Mezun olunan üniversite ve yılı, Çalıştığınız kurum ve şehir, Gsm bilgilerinizi eksiksiz olarak yazıp, ilknur@diamed98.com adresine mail atınız. Ön başvuru aşamasında herhangi bir ödeme alınmamaktadır.  Kontenjana dahil olmanız halinde bilgi maili gönderilecektir.
 

"15. Pediatrik Basic BOBATH Kursu" 2023 yılında İstanbul'da gerçekleşecektir.

Nörofizyolojik ve nörolojik gelişim temeline dayalı tedaviye yönelik mesleki gelişim kursu- Basic (Temel) Bobath Kursu
 

 

Ülkemizde 15.si düzenlenecek olan 8 haftalık PEDİATRİK BASİC (TEMEL) BOBATH KURSU'nun ayrıntıları şu şekildedir;

 

Kurs Adı: 15. Pediatrik Basic BOBATH Kursu

Kurs YeriİSTANBUL (kurs mekanı daha sonra belirlenecektir)

Katılımcılar: Fizyoterapist, Ergoterapistler, Dil ve Konuşma Terapistleri katılabilir (Kayıt için diploma ibrazı gereklidir)
Kurs Kontenjanı: 26 Kişi

Kurs Dili: İngilizce-Türkçe (Kurs sırasında İngilizce-Türkçe ardıl çeviri yapılacaktır)

Bu kurs sonrasında; Serebral Palsili çocuklar ve bireylerde BOBATH (Nörogelişimsel Tedavi Uygulama-NGT) prensipleri öğrenilir ve Bobath Terapisti unvanını alır. EBTA’nın 1996’da kabul ettiği ve yayınladığı azami kriterlere uygun bir kurstur.

Kurs Süresi: 8 Hafta (40 gün)

 

Kurs Tarihleri: 
1. DÖNEM

1. hafta: 27 Şubat -  3 Mart 2023  / 2. hafta: 6 - 10Mart 2023

2. DÖNEM

3. hafta: 8 – 12 Mayıs 2023 / 4. hafta: 15 - 19 Mayıs 2023

3. DÖNEM

5. hafta: 10 - 14 Temmuz 2023 / 6. Hafta: 17 - 21 Temmuz 2023

4. DÖNEM

7. hafta: 23 – 27 Ekim 2023 / 8. hafta: 30 Ekim - 3 Kasım 2023

 

 

 

KURS EĞİTMENLERİ

Josse de Cat, Fizyoterapist, Kıdemli Bobath Eğitmeni, BBTA, Belçika
Belçika Leuven Üniversitesi'nde çalışmaktadır. EBTA başkanlığı yapmıştır. Uzun yıllardır serebral palsili çocuklarda Bobath uygulamaları yanında hareket analizi, Botuluinum toksin uygulamaları, Selektif dorsal rizotomi, yumuşak doku ve kemik ameliyatları ve Baklofen pompa uygulamalarına karar verme, öncesi ve sonrası fizyoterapi programları ve yürüme analizi ile ilgili klinik ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Stefanie Pesant, Ergoterapist, Kıdemli Bobath Eğitmeni, BBTA, Belçika
Belçika'da serebral palsili çocukların ergoterapi ile ilgili klinik çalışmalar yapmaktadır. Üst ekstremite ve CIMT konularında eğitimler vermektedir. Ayrıca Bobath kurslarında ergoterapist eğitmeni olarak yer almaktadır.
Marleen D’hondt, Dil ve Konuşma Terapisti, Kıdemli Bobath Eğitmeni, BBTA, Belçika
Gent Üniversitesi'nde doçent öğretim üyesidir. Konuşma ve dil terapistliği bölümünde akademik ve klinik çalışmalarını yürütmektedir. Serebral palsili çocuklarda yutma ve yemek yeme problemleri ile ilgilenmektedir. Neonatal (yenidoğan) dönemi oral motor problemleri ile ilgilenmektedir. Ayrıca Bobath kurslarında dil ve konuşma terapisti eğitmeni olarak yer almaktadır.

Mintaze Kerem Günel, Fizyoterapist, Kıdemli Bobath Eğitmeni, NGTTD, Türkiye
Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde Profesör öğretim üyesidir. Aynı üniversitede serebral palsi yüksek riskli bebelerk, erken çocukluk dönemi nörogelişimsel ve özellikle motor fonksiyon yetersizliği olan çocuklar, serebral palsili çocuklar ve nöromotor çocukluk çağı problemlerinde fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları, ICF, postüral kontrol, motor öğrenme  araştırma konularıdır. Serebral palside Bobath uygulamaları ile ilgili klinik uygulamalarına ve akademik araştırmalara devam etmektedir. NGTTD yönetim kurulu başkanı ve EBTA Bobath kıdemli eğitmenidir.

Feride Bilir, Fizyoterapist, Kıdemli Bobath Eğitmeni, NGTTD, Türkiye
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR Anabilim Dalı ve İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim Dalında Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Çocuk Nörolojisi Fizyoterapi Ünitelerinde riskli bebekler, serebral palsi ve tüm gelişimsel bozukluklar alanında klinik ve akademik çalışmalar yapmıştır. İstanbul Üniversitesinden 2012 yılında emekli olduktan sonra kendi kurduğu Erken Müdahale Merkezinde riskli bebekler, serebral palsi ve çocukluk çağında görülen gelişimsel bozukluklarda Erken Fizyoterapi ve Bobath uygulamaları ile ilgili klinik merkezinde uygulama ve çalışmalarına özel olarak devam etmektedir. NGTTD yönetim kurulu başkan yardımcısı ve EBTA Bobath kıdemli eğitmenidir.

Cemil Özal, Fizyoterapist, Bobath Eğitmeni, NGTTD, Türkiye
Başkent Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Bilim uzmanlığı derecesini 2012 yılında, doktora derecesini 2018 yılında aldı. 2019 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı ve halen Serebral Palsi ve Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesinde akademik ve klinik çalışmalarına devam etmektedir. Serebral Palsi ve benzeri nörogelişimsel durumlar için Bobath/Nörogelişimsel Tedavi Kursları başta olmak üzere çocukluk çağı problemleri ve değerlendirme yöntemlerine yönelik çok sayıda sertifikalı eğitimi tamamladı. Avrupa Bobath Eğitmenleri Derneği - EBTA Bobath eğitmenidir ve Avrupa Çocukluk Çağı Engelliliği Akademisi – EACD Türkiye ulusal koordinatörüdür. Başlıca çalışma alanları, Bobath/Nörogelişimsel Terapi uygulamaları ve eğitimi Serebral palsi, nörogelişimsel problemler, çocukluk çağı nörolojik hastalıkları fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları ve Serebral Palsi kayıt sistemleridir. Nörogelişimsel Tedavi (Bobath) Terapistleri Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Arzu Yılmaz, Fizyoterapist, Bobath Eğitmeni, NGTTD, Türkiye
İstanbul Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Aile Danışma Merkezinde ve bazı hastanelerin yoğun bakım birimlerinde riskli bebekler, serebral palsi ve tüm gelişimsel bozukluklar alanında klinik ve akademik çalışmalar yapmıştır. Riskli bebekler, serebral palsi ve çocukluk çağında görülen gelişimsel bozukluklarda Erken Fizyoterapi ve Bobath uygulamaları ile ilgili klinik uygulama ve çalışmalarına özel olarak devam etmektedir. NGTTD yönetim kurulu üyesi ve EBTA Bobath eğitmenidir.

Toplam eğitim saati: Günde 7 saat, 40 gün toplam 280 ders saati

Konsept ile ilgili genel bilgi (T = Teorik / P = pratik)

160 saat

Toplam

160 saatin dağılımı

 

 

Sınıflandırma

20 saat

(T)

Tonusun azaltılması

10 saat

(T/P)

Fasilitasyon

32 saat

(T/P)

Çocukta normal hareket gelişimi (kaba-ince ve oral motor)

20 saat

(T)

Nörofizyoloji, nöroanatomi, nöropatoloji, medikal olarak teşhis ve değerlendirme yöntemleri

20 saat

(T)

OccupationalTherapy *

30 saat

(T)

Speech Therapy**

15 saat

(T)

Ortopedi, splintleme, alçılama prensipleri

8 saat

(T)

Diğer

5 saat

(T)

Konseptin uygulanması 80 saatin dağılımı

80 saat

Toplam

Kursiyerlerin sunumları

15 saat

 

Katılımcıların uygulamaları, katılımcıların değerlendirme ve uygulamalarının kontrolü (klinik çalışma)

35 saat

 

Problem çözme/tedavi planı belirleme

30 saat

 

 

Organizasyon: NGTTD adına DİAMED KONGRE ORGANİZASYON TURİZM MEDYA LİMİTED ŞİRKETİ

İletişim: Adres: Gaziosmanpaşa Mah. Turan Emeksiz Sok. No: 14/12 06680 Çankaya, Ankara

Telefon: 0312 434 42 73 Faks: 0312 434 42 73 E-Posta: ilknur@diamed98.com

 

 

Bobath Terapistleri Derneği © Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.
Top