Duyurular
Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
Düzenlediği Seminerler


1.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri ve Açılış Toplantısı - Ankara 

1.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri ve Açılış Toplantısı-Ankara Başarıyla Tamamlandı NGTTD tarafından 22 Eylül 2013 tarihinde dernek açılış toplantımız ve bilgilendirme seminerlerimizin ilki fizyoterapistler, fizyoterapi öğrencileri ve ailelerimizin geniş katılımı ile MEV Gökkuşağı Ortaokulu seminer salonunda başarıyla gerçekleştirildi. NGTTD başkanı Prof.Dr. Mintaze KEREM GÜNEL'in açılış konuşmasını yaptığı seminer fizyoterapistlere ve ailelere bobath hakkında geniş bilgilendirme sağladı. Diğer konuşmacılar ise Doç. Dr. AKMER MUTLU, Uz. Fzt. ÖZGÜN KAYA KARA, Uz. Fzt. MELTEM YAZICI, Uz. Fzt. DUYGU TÜRKER, Yrd. Doç. Dr. GÖNÜL ACAR, Uz. Fzt. CEMİL ÖZAL, Fzt. ZEKİYE GEZGİN, Fzt. ARZU YILMAZ, Fzt. NÜKET TANACI AKÇAY, Fzt. SEVAL KUTLUTÜRK ve Fzt. M.TURAN ÇİĞDEM konsept hakkında ayrıntılı bilgiler sundu.

Seminerlerimizin diğer illerde de süreceğini bildirir katkıda bulunan tüm dernek üyelerine ve katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

2.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri ve Açılış Toplantısı - İstanbul

 

NGTTD tarafından 15 Aralık 2013 günü 2. si İstanbul Metin Sabancı Spastik Çocuklar Vakfı konferans salonunda dernek başkan yardımcımız Uz.Fzt.Feride BİLİR'in açılış konuşması ile başlayan Bobath bilgilendirme seminerimiz başarıyla tamamlanmıştır.

Başta değerli konuşmacılar; Uz.Fzt. Feride BİLİR, Uz.Fzt.Ebru BEYDİLLİ, Uz.Fzt.Sevil UZER, Doç.Dr.Gönül ACAR, Fzt.Yasemin KALA, Uz.Fzt.Senem DALLIOĞLU, Sn.Nigar EVGİN, Fzt.Turgay ALTUNALAN, Uz.Fzt.İmran ERKANAT TOYLAN, Fzt.Çiğdem ÜNVER, Uz.Fzt.Eymen BALIKÇI ve Fzt. Hatice ÇETİNKAYA olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Seminerlerimiz belirli aralıklarla Anadolu illerimize yayılarak devam edecektir.

 

3.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - Bursa

NGTTD tarafından 3.sü organize edilen, Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bobath bilgilendirme semineri yapıldı. Seminerde Hacattepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi ve NGTTD Başkanı Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Meltem Uzun, Bobath Terapisti Fzt. Melek Vatansever, Bobath Terapisti Uz. Fzt. Esra Cömert, Bobath Terapisti Fzt. Şenay Dumanoğlu Uzunoğlu ve NGTTD Yönetim Kurulu Üyesi Uz. Fzt. Cemil Özal, ailelere ve fizyoterapistlere yönelik bobath konsepti hakkında bilgiler verdi.

 

4.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - Zonguldak

 

Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği (NGTT) tarafından 4.sü organize edilen, Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümümüzün de ev sahipliğini üstlendiği ''Serebral Palside Bobath Uygulamaları Bilgilendirme Semineri' gerçekleştirildi.Seminer ZSYO müdür yardımcısı ve FTR Bölüm Başkanı Doç.Dr. Zuhal KUNDURACILAR’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

NGTT Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr.Mintaze KEREM GÜNEL, Uzm.Fzt Feride BİLİR,Fzt.Nüket TANACI AKÇAY,Fzt.Semih TAŞKIN,Fzt.Ceyda KASIMOĞLU HASDEMİR'in konuşmacı olarak katıldığı akademisyenlerin,fizyoterapistlerin,serebral palsinin tedavisinde yer alan özel eğitimcilerin, Bülent Ecevit Üniversitesi ZSYOFTR ve Karabük SYO FTR öğrencilerinin , ailelerin ve Zonguldak yerel basınının da katılımıyla bilimsel ve klinik uygulamaların son derece başarılı ve verimli aktarıldığı ve aynı zamanda kamuoyuna bilgilendirmenin de yapıldığı yoğun ilgi gören bir toplantı başarıyla gerçekleştirildi.

 

5.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - Adapazarı

 

NGTTD tarafından 13.11.2016 tarihinde 5. si organize edilen "Serebral Palsi'de Bobath Uygulamaları" semineri Adapazarı'nda düzenlenmiştir.

Uz. Fzt. Feride Bilir, Fzt. Arzu Durak Yılmaz, Uz. Fzt. Cemil Özal, Dr. Fzt. Duygu Türker, Uzm. Fzt. Duygu Korkem, Fzt. Tuğba Derya Doğan, Doç. Dr. Mehmet Türker'in konuşmacı olarak katıldığı seminere fizyoterapistlerin, ailelerin ve serebral palsi ile ilgili çalışan diğer meslek gruplarının yoğun ilgilisi görüldü.

Bobath konsepti, serebral palside klinik ve bilimsel uygulamaların aktarıldığı seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

6.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - Giresun

 

NGTTD tarafından 14.05.2017 tarihinde 6. sı organize edilen "Serebral Palsi'de Bobath Uygulamaları" semineri Giresun'da düzenlenmiştir. Prof. Dr. A. İlhan ÖZDEMİR Devlet Hastanesinin ev sahipliğini yaptığı seminerimize NGTTD Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Uzm. Fzt. Feride Bilir, Uzm. Fzt. Cemil Özal, Fzt. Murat Dirildir, Fzt. Arzu Yılmaz ve Pediatrik Nörolog Yrd. Doç. Dr. Elif Acar Arslan konuşmacı olarak katılmıştır.

Ailelerin, fizyoterapistlerin ve serebral palsi ile ilgili çalışan diğer meslek gruplarının yoğun ilgisini gören seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

7.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - Adana

 

NGTTD tarafından 5.11.2017 günü Başkent Üniversitesi Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Yerleşkesi'nde "7.Serebral Palsi'der Bobath Uygulamaları" semineri düzenlenmiştir. NGTTD Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Uzm. Fzt. Feride Bilir, Fzt. Nüket Tanacı Akçay, Fzt. Teslime Aşlamacı, Fzt. Abdullah Ünlü ve Prof. Dr. İlknur Erol'un konuşmacı olarak katıldığı seminerimize fizyoterapistlerin, ailelerin ve serebral palsi ile ilgili çalışan diğer meslek gruplarının yoğun ilgisi olmuştur.

Bobath konsepti, serebral pasli'de klinik ve bilimsel uygulamaların aktarıldığı seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

8.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri - İzmir

 

NGTTD tarafından 06.05.2018 günü Tepekule Kongre Merkezinde "8.Serebral Palsi'der Bobath Uygulamaları" semineri düzenlenmiştir. NGTTD Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Uzm. Fzt. Feride Bilir, Fzt. Arzu Yılmaz, Fzt. Teslime Aşlamacı, Fzt. Melek Ramoğlu, Fzt. Alican Ulu ve Prof. Dr. Adem Aydın ve Op. Dr. Fatih Sürenkok'ün konuşmacı olarak katıldığı seminerimize fizyoterapistlerin yoğun ilgisi olmuştur.

Bobath konsepti, serebral pasli'de klinik ve bilimsel uygulamaların aktarıldığı seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

9.NGTTD Bobath Bilgilendirme Semineri ve Açılış Toplantısı - Eskişehir

 

NGTTD tarafından 05.05.2019 günü Eskişehir Ticaret Odası Meclis Salonunda "9.Serebral Palsi'der Bobath Uygulamaları" semineri düzenlenmiştir. NGTTD Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Uzm. Fzt. Feride Bilir, Fzt. Ahmet Burak Gençer, Fzt. İlhan Çamursoy ve Doç. Dr. Kürşat Bora Çarman'ın konuşmacı olarak katıldığı seminerimize fizyoterapistlerin yoğun ilgisi olmuştur.

Bobath konsepti, serebral pasli'de klinik ve bilimsel uygulamaların aktarıldığı seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

10. BTD Bilgilendirme Semineri - Van

BTD tarafından 18.11.2023 günü Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Profesör Doktor Cengiz Andıç Salonunda "10.Serebral Palsi'der Bobath Uygulamaları" semineri düzenlenmiştir. BTDDerneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi SBF FTR Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, Dr. Fzt. Cemil Özal, Fzt. Arzu Yılmaz, Fzt. Sezai Oruk, Fzt. Mazlum Aslan, Dr. Fzt. Gülsen Sırtbaş Işık, Dr. Öğr. Üyesi Caner Baydar ve Dr. Öğr. Üyesi Tülin Türközü'nün konuşmacı olarak katıldığı seminerimize fizyoterapistlerin yoğun ilgisi olmuştur.

Bobath konsepti, serebral pasli'de klinik ve bilimsel uygulamaların aktarıldığı seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

Bobath Terapistleri Derneği © Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.
Top