Duyurular

EBTA senior Bobath Tutoru Dr. Margeret Mayston'un,  derneğimizin düzenlediği IV. Uluslarası Bobath Kongresi'ndeki konuşma özeti: Bobath'a dair güncel bakış. için Bobath Hakkında sekmesi altında Konuşma Özetlerinden Ulaşabilirsiniz.


DUYURU

 

İçişleri Bakanlığı’nca Covid-19 sebebiyle ertelenen Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği Olağan Genel Kurulu; 22 Ağustos 2020 tarihinde Anemon Hotel Kavaklıdere Mah. Konur Sok. No:60 Çankaya/Ankara adresinde saat  15.00’da aşağıdaki gündemle yapılacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde genel kurul aynı gündem ve aynı adreste 29 Ağustos tarihinde saat 15.00’da yapılacaktır.

 

GÜNDEM:

1.Yoklama

2.Açılış

3.Divan Seçimi

4.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

5.Yönetim ve Denetim Kurulu Raporlarının Görüşülmesi

6.Yönetim ve Denetim Kurullarının İbrası

7.Yönetim ve Denetim Kurulları Asil ve Yedek Üyelerin Seçimi

8.Dilek ve Temenniler

9. Kapanış


Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,4524   7,4659
EURO 8,9768   8,9930
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 51
Dün: 66
Toplam: 47504
Bobath Eğitmenleri


Mintaze Kerem Günel

Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan 1989 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda fizyoterapist olarak çalışmaya başladı. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı, 1994 yılında bilim uzmanlığı derecesini, 1998 yılında ise "Spastik Serebral Palsili Çocuklarda Johnstone Basınç Splintlerinin Etkisinin Araştırılması” isimli tezi ile doktora derecesini aldı. 2003 yılında Doçent, 2009 yılında Profesör kadrosuna atandı. Serebral Palsi ve yetişkin hemiplejide "Bobath Nörogelişimsel Tedavi Yaklaşımı-NDT”, "Propriyoseptif Nöromusküler Fasilitasyon-PNF" ve çocuklarda "Kinesiotape-Bantlama” ile ilgili uluslararası sertifikalı kursları tamamladı. Halen  Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyesi ve bölüm başkan yardımcısı olarak görevine devam etmektedir ve serebral palsi ve neonatoloji ünitesinde klinik çalışmalarını sürdürmektedir. EBTA (Avrupa Bobath Eğitmenleri Derneği) Bobath eğitmenidir ve EACD (Avrupa Çocukluk Çağı özürleri Akademisi) Türkiye temsilcisidir. Başlıca çalışma alanları; riskli bebek, erken fizyoterapi uygulamaları, serebral palsi, konjenital tortikollis, doğumsal brakial pleksüs yaralanması, gelişimsel gerilik, spina bifida,çocukluk çağı nrolojik, nörometabolik ve ortopedik pediatrik problemlerin fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları, nörogelişimsel Terapi (Bobath) uygulamaları ve eğitimi, vücut farkındalığı eğitimi, psikososyal rehabilitasyon olarak sıralanabilir. Nörogelişimsel Tedavi (Bobath) Terapistleri Derneği başkanıdır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

Feride BİLİR

Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan 1987 yılında mezun oldu. 1987-1989 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD da çalıştı. Haziran 1989 – Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Fizyoterapi Ünitesinde çalıştı.1996 yılında Vojta Terapisti ünvanını aldı .1999 yılında İÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Riskli Yenidoğanlarda Nörogelişimsel Tedavi konulu yüksek lisans tezini vererek Uzman Fizyoterapist oldu.2001 yılından itibaren Türkiyede düzenlenen ilk Bobath seminer ve kurslarının organizasyonunu yapmaya başladı.2004 yılında Çocuk Fizyoterapistleri Derneğinin kuruluşunda kurucu üye olarak rol aldı. 2 dönem Çocuk Fizyoterapistleri Derneği Başkanlığı yaptı.2006 yılında EBTA sertifikalı Bobath kursunu bitirerek Bobath Terapisti ünvanını aldı.2012 yılında EBTA (Avrupa Bobath Eğitmenleri Derneği) Bobath eğitmeni oldu. İstanbul Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesi Fizik Tedavi- Rehabilitasyon bölümünlerinde Pediatrik Rehabilitasyon dersleri vermiştir. Halen Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi bölümünde misafir öğretim üyesi olarak Pediatrik Rehabilitasyon dersini anlatmaktadır.Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Akademik kurul üyesidir.Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları ; NDT/ Bobath eğitmeni, Vojta Terapisti, Riskli yenidoğanlar ve Serebral Palside erken rehabilitasyon uygulamaları, Doğumsal Brakiyal Pleksüs yaralanmalarında erken rehabilitasyon, Pediatrik Kinesiotape uygulamaları, Pediatrik Thera Togs uygulamaları, Tortikollis Rehabilitasyonu ve bantlama teknikleri, Pediatrik Hastalıklarda Ortezleme, Down BMs değerlendirme, Kas hastalıklarında MFM değerlendirme, Bebeklerde Gelişimsel tarama- Bayley III, GMs Prechtl Spontan hareket analizi … ‘dir.Halen RİBEM, Riskli BebekDanışma Merkezinde Erken Müdahale konusunda klinik çalışmalarına devam etmekte ve Bobath kursları vermektedir.Evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Bobath Terapistleri Derneği © Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.
Top