Bobath Terapistleri

REFRESH (YENİLEYİCİ) KURS (BOBATH TERAPİSTLERİ İÇİN)_2017

REFRESH (YENİLEYİCİ) KURS (BOBATH TERAPİSTLERİ İÇİN)_2017
Değerli Bobath terapistleri arkadaşlarımız;
Bildiğiniz üzere uzunca yıllardır ülkemizde EBTA'ya bağlı Pediatrik Bobath eğitimleri sertifikalı olarak düzenlenmektedir. Şu an EBTA'ya üye derneğimiz olan Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği (NGTTD) tarafından düzenlenmekte olan bu kurslar sonrası; 2006 yılından bu yana 175 Bobath terapisti mezun olarak sertifika almıştır.
Pediatrik EBTA Bobath eğitimi gün geçtikçe güncellenen, bilimsel gelişmeleri süzgecinden geçirerek müfredatına alan bir konsept olma özelliği taşımaktadır. EBTA Bobath terapistleri için özellikle 5 yılı geçenler için yenileyici (refresh) kursları tavsiye etmektedir.
Ülkemiz için resmi zorunluluğu olmamakla birlikte son zamanlarda ilk Bobath terapistinin 10 yıl önce sertifika almasının da etkisiyle, EBTA'ya bağlı tüm kursları düzenleme yetkisi olan derneğimize refresh kursu ile ilgili talepler gelmektedir. Bunun üzerine şu an beraber çalıştığımız EBTA'ya bağlı Belçika Bobath Eğitmenleri Derneği (BBTA) kıdemli eğitmenlerinden refresh kurs istemimiz olmuştur ve onlardan olası kurs tarihi alınmıştır.
Bu arada derneğimize üye olamamış Bobath terapistleri arkadaşlarımızın derneğe üye olmalarının gücümüzü artıracağını bildirmek isteriz. Hep beraber daha güçlüyüz bir kez daha yinelemek isteriz. Bu vesile ile sizleri derneğe üyeliğe davet ediyoruz.
Derneğe üye olma şartları için ve derneğimiz hakkında bilgi edinmek için www.bobathterapistleri.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği Yönetim Kurulu
Mintaze Kerem Günel, Feride Bilir, Arzu Durak Yılmaz, Cemil Özal, Nüket Tanacı Akçay, Turan Çiğdem, Anıl Soykan, Özge Kaya Özbek  

Yenileyici (Refresh) Bobath Kursu: Fasilitasyon üzerine yoğunlaştırılmış olarak

Düzenleyen kuruluşlar:ABBV (Belçika Bobath Eğitmenleri Derneği) ve NGTTD (Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği)
5 günlük/ 40 saat yoğun Pratik klinik bilgi ve uygulamalı kurs
Serebral Palsili çocuklar üzerinde pratik çalışma (2 fizyoterapist 1 çocuk alacaktır ve aynı çocuk 5 gün boyunca gelecektir). Faklı SP tiplerinden farklı yaş, şiddet ve fonksiyonel seviyedeki çocuklarla pratik çalışma yapılacaktır.
Gelen çocuklar içinden seçilecek 5 farklı SP tipindeki çocuk (her gün farklı SP tipindeki) demo olarak sunulacaktır.
Normal hareket ve gelişimin fasilitasyonu ve patolojik durumlarda fasilitasyon uygulamaları.
Farklı SP türlerinin tedavisi ve yönetimi için teorik / pratik olarak güncel bilgiler ile yenileme.
Kurs EBTA kurallarına göre ve EBTA onayı ile düzenlenmiştir. EBTA onaylı sertiifka verilecektir.
Eğitmenler : Josse De Cat, Mintaze Kerem Günel, Feride Bilir
Kurs Yeri : İzmir
Kurs Tarihi : 27-31 Mart 2017
Katılımcı sayısı : 24
Kurs Ücreti : NGTTD üyesi Bobath terapistleri için 700 Euro, NGTTD üyesi olmayan Bobath terapistleri için 900 Euro
Not : Katılım için NGTTD üyelerine öncelik tanınacaktır. Bu kurs EBTA’nın düzenlediği 8 haftalık Basic (Temel) kursu bitiren Bobath terapistleri içindir.

BAŞVURU; Başvuru yapacağınız kursun adını belirterek, 
İsim-soyisim, doğum yeri-tarihi-yılı, mezun olunan yıl-üniversite bilgilerini içeren e-postanızı can@diamed98.com (info@diamed98.com adresini de CC'ye ekleyerek) adresine gönderiniz.
Bobath Terapistleri Bahçelievler 29.Sokak No:34/1 Çankaya/ANKARA T: +90 (312) F: +90 (312) - info@bobathterapistleri.org
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz. © 2013
Web Tasarım